В УКРАЇНІ ЗАПУСТИЛИ ІНФОРМАЦІЙНУ ПЛАТФОРМУ ПРОТИДІЇ КІБЕРБУЛІНГУ

Чим корисна для підлітків і дорослих інформаційна платформа протидії кібербулінгу?

Дорослі та діти, які стикнулися з кібербулінгом або прагнуть створити навколо себе безпечне онлайн-середовище можуть скористатися інтерактивною онлайн- платформою: https://stopcyberbullying.com.ua/. Вона об’єднує практичні поради психологів, юридичні рекомендації, реальні історії людей, які стикнулися з різними проявами булінгу в інтернеті, а також рекомендації корисних ресурсів, фільмів і подкастів про інформаційну безпеку.

За даними глобального дослідження ЮНІСЕФ, приблизно 37% молодих людей у віці від 12 до 17 років стикалися з булінгом в інтернеті, до того ж 30% з них неодноразово. В Україні 29% опитаних підлітків були жертвами онлайн-булінгу, а 16% були змушені пропускати через це шкільні заняття.

Кібербулінг може проявлятися в різних формах: поширення хибних чуток або компрометаційної інформації, образливі коментарі, висміювання, шантаж, загрозливі або непристойні повідомлення. В деяких випадках це відбувається анонімно, і саме ця анонімність створює ефект відсутності покарання. Тому часто кібербулери використовують анонімні акаунти або псевдоніми, щоби приховати свою особистість та уникнути покарання.

До створення інформаційної платформи команда проєкту залучила українських психологів, а також експертів у галузі інформаційної гігієни та права.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *