Матеріально – технічне забезпечення

 Зобов’язання щодо  кількісних та якісних показників матеріально-технічного забезпечення освітньої діяльності за рівнем початкової та базової середньої освіти необхідного для виконання вимог державного стандарту

Матеріально-технічна база освітнього закладу включає будівлі,
споруди, землю, комунікації, обладнання, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі навчального закладу. Майно закладу належить йому на правах власності, повного господарського відання, рішення про заснування і Статуту освітнього закладу.

Проектна потужність закладу – 115 місць. Для здійснення організації освітньої діяльності центр має функціональні групи приміщень: навчальні, житлові, загальні (приміщення для корекційно-реабілітаційної роботи, фізкультурно-спортивних і музичних занять, трудової діяльності, гурткових занять, актова зала, бібліотека) обслуговуючі (медичного обслуговування, адміністративно-господарські та побутові приміщення харчоблок з їдальнею). Всі приміщення відповідають вимогам будівельних, санітарних норм і нормативним документам, що регулюють порядок впровадження освітньої діяльності.

а) навчальний корпус (1959 р.б.), одноповерхова споруда, де розміщені 6 класних кімнат для 5-9 класів, кабінет соціального педагога, бібліотека, кімната відпочинку, учительська, кабінет національно-патріотичного виховання, роздягальня, санвузол.

б) навчальний корпус № 2 (1980 р.б.), двоповерхова споруда. На першому поверсі розміщені кабінет для занять лікувальної фізкультури та ритміки, актова зала та спортивна зала, тренажерна зала яка укомплектована сучасними тренажерами, настільними спортивними іграми, гімнастичними стінками, туалети, душові кабіни, медичні кабінети.

На другому поверсі – 5 навчальних та 6 спальних кімнат, логопедичний кабінет, 2 кабінети інформатики та інформаційно-комунікативних технологій, ігрова кімната, побутові кімнати, туалети, душові кабіни.

в) приміщення гуртожитку (1937р.б.) – двоповерхове приміщення, в якому розміщені 11 спальних кімнат, медичні кабінети, ізолятор, кабінет соціально-побутового орієнтування, службові приміщення, туалети, душові кабіни.

г) майстерня (1977р.б.), в якій облаштовані 2 кабінети ручної та механічної обробки деревини з сучасними деревообробними станками відповідно до вимог сьогодення., цех для розпилювання та фугування деревини, кабінет швейної справи, обладнаний 10-ма сучасними електричними швейними машинами, куточок профорієнтаційної роботи з учнями, цех для переробки сировини, умивальники. Майстерня обладнана відповідно до вимог Правил безпеки під час занять у навчальних і навчально-виробничих майстернях освітніх закладів системи загальної середньої освіти.

Їдальня має обідню залу на 90 місць, повністю забезпечена технологічним обладнанням та кухонним інвентарем, працівники їдальні мають відповідну освіту та кваліфікацію. Буде організовано чотириразове збалансоване калорійне харчування, згідно норм, відповідно до діючого законодавства.

При вході на подвір’я закладу обладнана зручна широка хвіртка, територією закладу можна вільно пересуватися на візку, висота бордюр відповідає вимогам. Інформація про умови доступності приміщення для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп розміщена у місці, доступному для візуального сприйняття дорослим, що супроводжує дитину. При вході до будівель гуртожитку та навчального корпусу № 2 встановлено пандус та дзвінок для зручності. У навчальному корпусі встановлені двохстулкові пластикові двері в класних кімнатах розміром 1,10 м, рукомийники розташовані на висоті до 85 см.

У 2006 році зроблений капітальний ремонт першого поверху спального корпусу та ганку навчального корпусу. У 2007-2009 роках проведена реконструкція навчального корпусу № 2 та топкових закладу.

Для життєзабезпечення закладу є приміщення:

  • їдальня, яка оснащена технологічним обладнанням, згідно діючих норм;
  • баня-пральня, обладнана сучасними пральними машинами, сушильно- гладильною машиною, центрифугою.
  • 4-и топкові, обладнані сучасними, енергозберігаючими котлами;
  • погріб, гаражі, складські приміщення;
  • сільськогосподарські приміщення підсобного господарства та сезонна теплиця;
  • надвірні туалети.

Територія відгороджена від проїжджої частини парканом, має зелені насадження, квітники, облаштована доріжками з твердим покриттям, майданчиком для урочистих подій. Закладено 14 клумб з однорічними та багаторічними квітучими рослинами, а також закладено два молодих фруктових сади.

Встановлено дитячі ігрові майданчики з обладнанням: гойдалки, драбинки-павучки, пісочниці, ракета, карусель, павільйони для відпочинку та ігор вихованців. На спортивному майданчику розміщені: футбольне міні-поле, волейбольний та баскетбольний майданчики, гумові шини, перекладини.

Для забезпечення санітарно-побутових умов проживання дітей заклад цілодобово забезпечений холодною та гарячою проточною водою, каналізацією. Загальна площа всіх приміщень – 2724,5м.кв.

Естетичне оформлення приміщення закладу, класних кімнат та кабінетів відповідає сучасним вимогам. Враховані всі напрямки корекційної, реабілітаційної діяльності закладу. Класні кімнати естетично оформлені, мають класні куточки та куточки з національною символікою, затишні, з вираженою індивідуальністю.

Коридори оформлено у діловому стилі, головна ідея якого, забезпечити здобувачів освіти належною інформацією щодо безпеки життєдіяльності та прав дитини.

У вестибюлі закладу розміщено стенди з державною символікою.

Кольорова гама стін та меблів естетично виважена. Кабінети та коридори наповнені кімнатними рослинами.

Територія центру щоденно прибирається.

У вечірній час освітлюється, що дає змогу контролювати стан збереження шкільних будівель.

У своїй роботі адміністрація освітнього закладу керується Положенням про організацію роботи з охорони праці в освітніх закладах.

Розроблені плани евакуації, у навчальних кабінетах наявні інструкції з охорони праці.

Освітній процес організований у відповідності до рекомендацій МОНУ, затверджений режим роботи в умовах п’ятиденного робочого тижня. Режим роботи першокласників, 2-4, 5-10 класів відповідає Державним правилам і нормам влаштування, утримання та організації освітнього процесу.

Для забезпечення освітнього процесу у закладі обладнано 12 навчальних класів, з них 5 класних кімнати для здобувачів освіти початкових класів, 1 швейна майстерня, 2 столярні майстерні, кабінет розвитку мовлення, практичного психолога та соціального педагога, актовий, спортивний зали та тренажерна зали, 1 клас інформаційно-комунікативних технологій з мультимедійним обладнанням, ігрові кімнати та кімнати для відпочинку, кабінет ритміки та лікувальної фізкультури, кабінети психолого та соціального педагога.

Комплектація класних кімнат та кабінетів обладнанням здійснюється відповідно до Примірного переліку корекційних засобів навчання та реабілітаційного обладнання для спеціальних закладів освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 22.03.2018 № 271.

Площа класів та кабінетів відповідає вимогам.

Шкільні меблі та їх розміщення у навчальних кімнатах та майстернях відповідають санітарно-гігієнічним правилам та нормам.

У кабінетах початкової, основної і старшої школи встановлено шкільні меблі: одномісні учнівські столи та стільці.

Усі навчальні кабінети обладнані з урахуванням особливостей їх діяльності та вимог наукової організації праці, техніки безпеки та естетики. Меблі підібрані згідно вікових груп, розставлені в класах на відповідній відстані, колір фарб відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Стан меблів задовільний. Обладнані робочі місця вчителів: письмовий стіл, стілець, ноутбук. У кожному навчальному класі є шафи, де розміщена наочність, дидактичні матеріали, технічні засоби навчання, література, методичні посібники, тематичні папки. Матеріально-технічне, корекційне оснащення класних кімнат складає 70% до потреби та відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.

Для занять з фізичної культури у закладі є спортивний майданчик та стадіон, спортивна та тренажерна зали, які укомплектовані спортивним обладнанням: гімнастична стінка, гімнастичні мати, дошка Євменова, тренажери, тенісні столи, настільні ігри «Футбол», «Морський бій» та інші, спортивний інвентар для різного виду спортивних занять (лижі, санки, ковзани, гімнастичні палиці, м’ячі, скакалки), ігровий матеріал (шашки, шахмати), м’ячі ортопедичні, еспандер та інше обладнання відповідно до типового переліку. Заклад забезпечений спортивним інвентарем на 100%.

Швейна та столярна майстерні укомплектовані навчальним обладнанням згідно вимог на 100% .

Для занять з розвитку мовлення у закладі обладнано логопедичний кабінет настінним дзеркалом, шпателями, пірамідами, ігровими наборами, приладом для корекції мовлення, музичними інструментами для логоритміки, роздатковим матеріалом по темах для розвитку моторики, друкованими таблицями, програмним комплексом «Адаптація – Лого» та іншим корекційним обладнанням.

У спальному корпусі розміщено спальні кімнати, які обладнані на 100% твердим і м’яким інвентарем, який постійно оновлюється в міру надходження коштів.

Для формування у здобувачів освіти інформативної компетенції в центрі створено 1 кабінет комунікаційно-інформаційних технологій, який обладнано оргтехнікою: 20 комп’ютерами, 1 багатофункціональним пристроєм (принтер, ксерокс, сканер), мультимедійна дошка.

Заклад підключено до мережі Інтернет, що дає змогу використовувати інформацію вітчизняних та світових баз даних у освітньому процесі.

Інформація про загальну площу приміщень, що використовується під час освітнього процесу

Забезпечення приміщеннями навчального призначення, іншими приміщеннями, спортивними майданчиками

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *