Терапевтичні казки

Тут ви знайдете тексти і аудіочитання казок, які можете читати своїм дітям. В текстовому варіанті описано для вирішення якого завдання використовувати казку.

Чудодійні краплі / Терапевтична казка для капризних діток

Для невпевнених в собі. Допомагає вирішити проблеми: подолання страху зробити що-небудь неправильно, боязні школи, помилок, оцінок. Загальна боязкість.
Джерело: збірник Хухлаева О.В., Хухлаев О.Е. “Лабіринт душі. Терапевтичні казки”.
Якщо дитина пережила вибухи, переховування в підвалах.
Терапевтична казка. Автор: Людмила Гридковець. ЧИТАЄ: Борисенко Катерина
Ця історія може допомогти дорослим знайти відповідь на питання “Чому ми не вдома”, “Чому не можна на вулицю” “чому ми ховаємось у сховощі/притулку” “чому навколо так багато людей” “що ми усі тут робимо” Зтурботою про дітей та батьків.
Автор: Марія Мусурівська Ілюстрація: Людмила Нацвлішвілі Читає: Борисенко Катерина
Терапевтична казочка для сором’язливих дітей дошкільного віку, яка допоможе малюкам подолати страх знайомства з новими друзями. Казочка дасть декілька порад малюкам, що потрібно робити, щоб перестати боятися і почати дружити. І в цьому нам допоможе мишка.
Автор: А.А.Слюнченко Озвучення і монтаж: Мирослава Федорівна

Алгоритм використання казки

 Дітям читаємо казку (тут можна видозмінювати текст, додавати і вилучати фрази чи слова), потім обговорюємо ключові моменти, мотиви поведінки, результати. На останок дитині пропонуємо намалювати малюнок (не обов’язково одразу після обговорення), що на її погляд ілюструє казку або ключовий момент казки. Інколи можна використати ще один заключний етап – драматизація або “програвання” казки чи її частин. Даємо дитині можливість розподілити ролі, за необхідності задіюємо інших діток. При цьому можна не слідувати суворо лише сюжету казки. Пам’ятайте, що дитина змінює все так, як їй потрібно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *