Толерантність, що це значить?

В Декларація ЮНЕСКО 1995 року зазначено, що під поняттям «Толерантність» розуміється повага, прийняття різноманіття культур нашого світу, різних форм самовираження і способів прояву людської індивідуальності.

Толерантність означає, що кожен може дотримуватися своїх переконань і визнає таке ж право за іншими. Це не означає бути терпимими до соціальної несправедливості, відмовлятися від своїх переконань. Люди за своєю природою всі різні: розрізняються по мові, зовнішньому вигляду, з поведінки, духовних цінностей.

Якщо ми хочемо зберегти мир, ми повинні бути толерантними, інакше може загинути вся наша цивілізація на Землі. Ставлення до людини іншої національності починає формуватися у дитини приблизно з чотирьох років, грунтуючись на елементарних проявах інтернаціональних почуттів, знаннях про людей інших національностей. Більшість дітей старшого дошкільного віку позитивно ставляться до людей різних національностей. Разом з тим мають місце прояви іншого ставлення: сміх, переляк при зустрічі з людьми інших рас чи національностей, відмова вступати в спілкування з ними. Причинами є дитяча безпосередність, вельми обмежений життєвий досвід, відсутність необхідних уявлень про людей інших національностей і культури спілкування з ними. Провідну роль в становленні особистості дитини виконує дорослий, оскільки він є конкретним носієм суспільних цінностей. Дорослий демонструє свої знання, ставлення, оцінки, вчинки, які служать дитині зразками для наслідування.

Емоційний контакт в сім’ї займає провідне місце у формуванні толерантності. Саме в родині, відчуваючи єдність з рідними людьми, дитина вчиться співпереживати, співчувати, допомагати.

Розповіді близьких людей про свою працю, обговорення з дітьми подій, що відбуваються в країні. Участь в громадських святах, використання кращих традицій сім’ї і країни, всі ці взаємодії з дітьми, допомагають у формуванні етнотолерантності взаємин між дітьми різних конфіссій і національностей, що живуть в нашій багатонаціональній країні.

Ресурси для перегляду:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *